Jak umyć szybko okna bez smug?

  • by

W naszej pracy okna to często tak zwany „must have” aby zobaczyć efekt naszej wielogodzinnej pracy sprzątania mieszkań, domów czy biur. Jak to zrobić, aby piękne okna nie burzyły harmonii pomieszczeń ?

Obecnie mamy możliwość zamówienia do domów dowolne okna, z szybami jakimi tylko chcemy. Cieniutkie ramy, plastikowe, drewniane, aluminiowe, malowane, w dowolnych wzorach, a do tego możemy dobrać szyby o różnej grubości, właściwościach, odbijające ciepło, absorbujące, ukrywające nas po drugiej stronie. Mamy standardowe okna, uchylne, z własnymi systemami wentylacji czy takimi, które zamiennie pokrywają całą powierzchnię ściany. Wszystkie jednak się brudzą.

Im dłużej posiadamy okna i myjemy je mniej lub bardziej nie umiejętnie, tym więcej pojawia się na szkle mikro rys, dziurek powodujące jeszcze szybsze przyleganie pyłków, kurzu i brudu do ich powierzchni. Wpadające światło słoneczne z czasem daje na tyle irytujący obraz świata zewnętrznego, że trzeba podjąć decyzję o ich ponownym umyciu. Tylko jak to zrobić? Czy technika i sposoby są inne przy nowych i używanych od kilku lat oknach?

Na samym początku ważny jest wybór odpowiednich detergentów….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *