Jak usunąć w kilka minut zapach dymu papierosowego w domu?

  • by

Nie pozwól, aby stęchły zapach dymu papierosowego wpływał na jakość powietrza w pomieszczeniu. Usuwanie dymu papierosowego wymaga cierpliwości – kwaśny dym pozostawia żywice i warstwę smolistą, które przenikają wszystko w pobliżu.

Proces usuwania zapachu dymu w twoim domu zależy od stopnia zanieczyszczenia. Jeśli ktoś pali w środku przez dekadę, renowacja może wymagać bardziej inwazyjnego podejścia, takiego jak wyrzucanie przedmiotów, a nawet wymiana płyt kartonowo-gipsowych i dywanu. Jeśli pokój pachnie jak popielniczka, rozważ wyrzucenie przedmiotów, które nie mają wartości sentymentalnej – czasami ta przepełniona kanapa jest po prostu zbyt śmierdząca i nie warta czasu i pieniędzy, które byś wydał pieniądze na jej przywrócenie do świetności.

WyjdzieszNaCzysto
ma kilka sugestii, aby pokazać, jak usunąć zapach dymu papierosowego z domu. Można wyeliminować zapach dymu za pomocą zaledwie kilku wskazówek, lub, jeśli to konieczne, zadanie może wymagać kombinacji kilku metod (i powtarzania), aby całkowicie usunąć zapach.

Zacznij od twardych powierzchni
Rozpocznij od otwarcia wszystkich okien i drzwi, aby zapewnić wentylację podczas czyszczenia. Użyj butelki z rozpylaczem i szmatki, aby zetrzeć wszystkie twarde powierzchnie 50/50 roztworem octu i gorącej wody. Możesz także umyć ściany i sufit mieszanką 1/2 szklanki amoniaku, 1/4 szklanki octu, 1/2 szklanki sody oczyszczonej i 3 litrów gorącej wody.

Nie pozostawiaj nienaruszonej powierzchni: Oczyść ściany, drzwi, gałki, oprawy oświetleniowe (również żarówki), sufity, łopatki wentylatora i wszystko, z czym miał kontakt dym. Zetrzyj również wszystkie drobiazgi, ramki do zdjęć i dekoracje. Rozważ wyrzucenie przedmiotów, takich jak abażury i poduszki, które dobrze pochłaniają zapachy i są łatwe do wymiany. Aby dotrzeć do wysokich miejsc, użyj drabiny lub przedłużki ze szmatką.

Tkaniny do prania
Następnie skup się na tkaninie, dywanie i tapicerce – zaczynając od tego, czego nie możesz wrzucić do pralki. Posyp wszystko sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka dni. Gdy soda oczyszczona zdąży już zaabsorbować zapach, odkurz go i powtórz w razie potrzeby. Następnie wyczyść dywany parą. Jeśli nie masz odkurzacza parowego, możesz go kupić lub wypożyczyć w lokalnym sklepie z narzędziami. Jeśli odkurzacz parowy ma nasadkę tapicerską, użyj go również do czyszczenia zasłon lub mebli tapicerowanych.

Wypierz tkaniny nadające się do prania (poszewki na poduszki na kanapie, firany i zasłony) w pralce za pomocą octu 1/2 szklanki zamiast detergentu. Następnie wykonaj kolejny cykl prania z wybranym przez ciebie detergentem. Najlepiej jest pozostawić te materiły do wyschnięcia na dworze, aby zapobiec kurczeniu.

Cyrkulacja powietrza i oczyszczanie
Jeśli pozwala na to pogoda, okna i drzwi należy otwierać tak długo, jak jest to możliwe. Użyj wentylatorów, aby przyspieszyć cyrkulację powietrza – jeden z wentylatorów umieść tak aby wdmuchiwał powietrze z jednej strony pomieszczenia, a drugi wentylator w innym pomieszczeniu, aby wydmuchać powietrze na zewnątrz. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA może pomóc usunąć cząsteczki powodujące nieprzyjemny zapach. Jeśli zapach pozostanie po wywietrzeniu domu, umieść aktywny węgiel lub miski z octu (lub nawet octu jabłkowego) wokół pomieszczeń, aby pochłonąć zapachy. Wymieniaj aktywny węgiel lub ocet co kilka dni. Uważaj na pachnące produkty do usuwania zapachów, które mogą maskować zapach zamiast go usuwać.

Generator ozonu
Jeśli zapach dymu nadal utrzymuje się po wykonaniu wszystkich tych kroków, generator ozonu to kolejna najlepsza opcja. Ozon jest silnym środkiem czyszczącym i bardzo skutecznie eliminuje zapachy. Generatory ozonu wytwarzają aktywowany tlen. Utleniając cząsteczki dymu, mogą całkowicie wyeliminować zapach dymu (jeśli są właściwie stosowane). Właściciele domów mogą wypożyczać lub kupować generatory ozonu w wyspecjalizowanych sklepach. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta, które zwykle obejmują pozostawienie maszyny działającej w zamkniętym pomieszczeniu przez określony czas.

Zadzwoń do ekspertów
Usuwanie zapachu dymu papierosowego może być frustrującym procesem. Jeśli jesteś zbyt zajęty, aby szorować ściany lub po prostu nie możesz usunąć tego starego zapachu, WyjdzieszNaCzysto może pomóc. Wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia i techniki do profesjonalnego usuwania zapachów.

Nawet jeśli zapachy znikną całkowicie lub prawie całkowicie, nadal mogą występować przebarwienia na ścianach lub suficie spowodowane dymem papierosowym. Świeża warstwa farby pokrywa nie tylko resztki tamy dymu papierosowego, ale odświeża również Twój i nadaje nowy wygląd! Poproś nas o bezpłatną wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *